Kız Çocuğuna Mont Alırken Nelere Dikkat Edilir?

 

Kız çocuk giyimi alışverişinde kışlıkları seçmek hem keyifli hem de oldukça karmaşık bir iş olabilir. Dış giyimin en önemli parçalarından olan montlar kışlıkların olmazsa olmazıdır. Kız çocuk mont modelleri arasında seçim yaparken çocuğunuzun yaşı, kişisel zevkleri, stili, montun nerede kullanılacağı mutlaka göz önünde bulundurmanız gereken etkenlerdir. Bunun yanı sıra özel bir spor ya da kış gezisi planınız olup olmadığı da seçim yaparken önem taşır. Tüm bunları hesaplayarak çocuğunuz için uygun kumaş ve kesimlere yönelmeniz gerektiğini unutmayın.
Kız çocuklarının annelerine özendiklerini herkes bilir. Bu yüzden montlar işlevselliğin yanı sıra en yeni renk, dizayn ve desenlerle modanın son trendlerini yakından takip eden çeşitlere sahiptir. Çocuğunuz için uygun modeli seçerken belirli etkenleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin bebeklikten çocukluğa geçiş döneminde kız çocukları, üzerlerinde sevdikleri çizgifilm kahramanlarının olduğu giysileri tercih etseler de yaklaşık 4 yaşından sonra daha parlak, renkli ve ışıltılı detayları olan mont modellerine ilgi duymaya başlar. Ergenlik dönemi yaklaşan kızlar daha az desenli modelleri ve spor kaz tüyü tarzında montları daha rahat kullanır.

Çocuğunuzun Kişisel Zevkini Göz Önünde Bulundurun

Mont alırken çocuğunuzun kişisel zevkini ve stilini de mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Her kız çocuğunun pembe ve çiçekli desenleri sevdiği büyük bir yanılgıdır. Çocuklar giysilerinin düz renklerde ve sade desenlerde olmasını özellikle tercih edebilirler. Kız çocukları için mont alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konu da çocuğunuzun hangi rengi sevdiğini bilmektir. Modeli ne kadar uygun olursa olsun çocuklar sevmedikleri renklerde giysileri giymez. Bu çocukların karakterlerini ifade etmek için kullandıkları en belirgin davranış şekillerinden biridir.

Montun Özelliklerini Doğru Belirleyin

Farklı montların farklı amaçlar için kullanıldığını aklınızdan çıkarmayın. Örneğin ailecek gideceğiniz kış tatilinde ya da günlük kullanımda şişme mont, kaz tüyü mont gibi modeller bütün ihtiyaçlarınızı karşılar. Çocuğunuzla bir kış davetine gidecekseniz sade modelleri ve siyah gibi daha klasik bir görünüm sağlayan renkleri tercih etmek isteyebilirsiniz.
Mont alırken dikkat edeceğiniz bir başka konu da özellikleridir. Kalın ceketler daha soğuk havalarda ve kışın en yoğun olduğu zamanlarda tercih edilmelidir. Kış ve yağmur zamanları için mont alırken başlığı olup olmadığı ve montun hangi malzemeden yapıldığı çok önemlidir. Mont modelleri içerisinde yağmura ve rüzgara karşı korumalı olan modeller kışın yoğun zamanları için en uygun olanlarıdır.

Vücut Tipi Ve Bedene Uygun Seçimler Yapın

Doğru montun çocuğunuzun vücut tipine ve boyuna uygun olması gerektiğini de unutmayın. Büyüdükçe de giyebilmesi için yaşına göre çok büyük alınan modeller vücudu tam sarmadığı için yeterince ısı tutmaz ve çocuğunuzu tam olarak korumaz. Kollar veya boydan uzun olan modeller çocuğun rahat hareket etmesini kısıtlayabilir hatta kazalara sebep olabilir. Bu yüzden kız çocuklar için mont bedeni seçerken çocuğunuzun rahat edebileceği ancak vücuduna uygun olan model ve boyun seçilmesi önemlidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bebek haberleri, güncel erkek veya kız bebek haber ve fotoğrafları ile en yeni erkek bebek gelişmeleri burada. bebek bakımı
sohbet sohbet